Winterhalter
Specjalista w przemysłowych systemach zmywania

Winterhalter Gastronom GmbH.
Twój specjalista w przemysłowych systemach zmywania

Firma Winterhalter jest specjalistą w branży przemysłowych systemów zmywania. Zmywarki do naczyń, środki czystości, urządzenia do uzdatniania wody i kosze gwarantują doskonałe rezultaty zmywania. Produkty firmy Winterhalter wyróżniają się innowacyjnością, wydajnością, łatwością użycia i wynikami zapewnianymi od dziesiątków lat w profesjonalnych kuchniach.

Wszystkie rodzaje jednostek gastronomicznych i cateringowych na całym świecie nauczyły się polegać na nazwie Winterhalter i produktach tej firmy.

Firma Winterhalter została założona w roku 1947 przez Karla Winterhaltera w Friedrichshafen w południowych Niemczech. Dziś rodzinną firmę prowadzą Jürgen i Ralph Winterhalter – syn i wnuk założyciela. Zatrudniająca ponad 1200 pracowników na całym świecie, prowadzona przez właścicieli firma jest jednym z globalnych graczy na rynku kuchni przemysłowych.

Siedziba główna firmy mieści się w Meckenbeuren w Niemczech, niedaleko Jeziora Bodeńskiego. Kolejne zakłady zostały otwarte w Endingen (Niemcy) oraz Rüthi (Szwajcaria). Firma Winterhalter jest reprezentowana na całym świecie przez ponad 70 filii i firm partnerskich.

„Sukcesu nie osiąga sie samemu” to motto firmy, ukute przez jej założyciela, Karla Winterhaltera. Maksyma ta jest odzwierciedlana w naszych dzisiejszych zasadach przewodnich i aktywnie stosowana przez naszych partnerów i pracowników.

Zarząd

Właściciele i kierownicy zarządzający:
Jürgen i Ralph Winterhalter

Kierownik działu handlowego:
dr. Viktor Faller

Kierownik ds. marketingu i sprzedaży:
Peter Huber

Kierownik ds. badań i rozwoju:
Bernhard Graeff