UF - nowa seria zmywarek marki Winterhalter do mycia garnków i przyrządów kuchennych.
Czystość. Ergonomia. Ekonomiczność.


Firma Winterhalter jako specjalista w zakresie zmywania po raz kolejny wyznacza nowe standardy mycia z nową serią zmywarek serii UF. Zmywarki serii UF wprowadzają do piekarni, rzeźni i zakładów gastronomicznych nie tylko perfekcyjny efekt zmywania, ergonomiczną konstrukcję i maksymalną ekonomiczność, to także nowego członka do Państwa załogi, który myśli i wykonuje swoje zadania każdorazowo osiągając najlepsze wyniki. Wszystkie modele serii UF posiadają liczne innowacje, które zostały opracowane przez profesjonalistów dla profesjonalistów.

Czystość i rozwiązania na miarę potrzeb 
Dyrektor Ralph Winterhalter wyjaśnia: "Zadaniem naszego działu rozwoju było jak najlepiej poznać potrzeby piekarni, hoteli i gastronomii w zakresie zmywania. Rezultat: otrzymanie rozwiązań, które sa idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów". Firma Winterhalter oferuje nową serię zmywarek UF w trzech różnych rozmiarach. W zależności od dostępnego miejsca oraz rodzaju i rozmiaru zmywanych naczyń, klient może wybrać zmywarkę: UF-M (średnią), UF-L (dużą) lub UF-XL (bardzo dużą). Zmywarki serii UF pozwalają także na wybór programu dostosowanego do rodzaju i stopnia zabrudzenia zmywanych naczyń. Ralph Winterhalter wyjaśnia: "Dzięki naszej nowej metodzie TurboZyme opracowanej w naszych laboratoriach chemicznych nasi klienci oszczędzają nakłady pracy, związane z ręcznym myciem wstępnym". Podczas namaczania specjalny środek myjący pokrywa zaschnięte resztki jedzenia ułatwiając ich usunięcie. Uporczywe zabrudzenia zostają rozpuszczone jeszcze przed właściwym procesem zmywania.

Czystość i rozwiązania na miarę potrzeb
Wszystkie modele zmywarek nowej serii UF wyposażone są w wysokowydajny system zmywania z VarioPower, który jest unikalnym rozwiązaniem na rynku. Wysokie ciśnienie wody usuwa uporczywe zabrudzenia i jednocześnie zapobiega zapychaniu się dysz myjących. Rezultatem tego jest higieniczna czystość na każdym centymetrze kwadratowym w całej przestrzeni wewnętrznej maszyny.

Ergonomia - wózek z koszem

W dużych kuchniach trudno jest ręcznie zbierać naczynia z poszczególnych stacji produkcyjnych i transporto­wać je do zmywarki do garnków i przyrządów kuchennych. Trzeba pokonywać długą drogę, a niektóre garnki i naczynia kuchenne są duże i nieporęczne. Dzięki wózkowi z koszem można bez kłopotu manewrować przez wszystkie przejścia, zbierać zabrudzone naczynia i w ergonomiczny sposób prze­sunąć kosz bezpośrednio z wózka do maszyny. Następnie czyste naczynia można równie łatwo przetransportować do stacji roboczych.

Ergonomia – składane drzwi i kosz z podnoszoną klapą.

Składane drzwi w nowej serii UF nie blokują, lecz umożliwiają pracownikom dostęp do wnętrza maszyny – co sprawia, że czyszczenie wnętrza jest jeszcze łatwiejsze. Teraz nie trzeba wyjmować ciężkiego kosza ze stali nierdzewnej, aby wyczyścić wnętrze maszyny. Wystarczy otworzyć, przetrzeć, zamknąć i gotowe.

Ergonomia - odzysk ciepła

Winterhalter dzięki inteligentnym systemom chroniącym zasoby, od wielu lat wyznacza standardy na rynku. Oczywiście nowa seria zmywarek UF jest także wyposażona w system odzysku ciepła Energy. Dzięki systemowi Energy para powstała podczas procesu zmywania zostaje wykorzystana ponownie w kolejnym cyklu mycia. Wilgotna para wodna ogrzewa zimną wodę dopływową, jed­nocześnie skraplając się w wymienniku ciepła. W ten sposób można znacznie zaoszczędzić koszty związane z energią, a klimat pomieszczenia wyraźnie się polepszy, gdyż gorąca para już nie będzie ulatniać się do kuchni.

Ekonomiczność - tryb gotowości
Wszystkie modele zmywarek nowej serii UF są wyposażone w  system trybu gotowości. Dzięki temu systemowi maszyna, która nie pracuje nie generuje kosztów, a przechodzi w stan gotowości. Aktywuje się on auto­matycznie i zmniejsza temperaturę bojlera do tego stopnia, że maszyna podczas kolejnego procesu zmywania może znowu podgrzać bojler do temperatury zadanej. Mogą być Przy kolejnym uruchomieniu zmywarki serii UF nie wystąpią żadne przestoje, urządzenie jest gotowe do użytku natychmiast.