Zrównoważony rozwój
odkryty na nowo

Ekologiczna technologia zmywania.
Z miłości do środowiska naturalnego

Jako firma z odpowiedzialnością Winterhalter promuje rozwiązania do zmywania naczyń chroniące zasoby i środowisko naturalne. Dzięki innowacyjnej technologii zmniejszamy zużycie wody, energii elektrycznej i środków myjących do minimum. W ten sposób chronimy środowisko i zmniejszamy koszty eksploatacyjne u naszych klientów.

irt – Technologia Inteligentnych Rozwiązań

Zużycie zasobów naturalnych można trwale obniżyć przy zachowaniu najlepszych wyników zmywania z pomocą koncepcji irt firmy Winterhalter. W każdym cyklu zmywania zużyjesz mniej energii, wody, środków myjących i nabłyszczacza – oraz ochronisz środowisko naturalne.

Oszczędność energii dzięki odzyskowi ciepła

W zmywarkach do naczyń wersji Energy marki Winterhalter za trwałe oszczędności energii odpowiadają wydajne systemy odzysku ciepła. Funkcja Energy wykorzystuje energię ciepłego powietrza wylotowego do ogrzewania zimnej wody dopływającej do maszyny. Dodatkowe wymienniki ciepła z wody ściekowej i pompy cieplne, dostępne do określonych serii produktów, również przyczyniają się do oszczędności energii.

Trwale zmniejszone zużycie wody

Cztery czynniki wpływające na doskonałe wyniki zmywania (temperatura, czas, środki chemiczne, mechanika) są w produktach firmy Winterhalter precyzyjnie dopasowane do mytych przedmiotów, rodzajów zabrudzeń i indywidualnych potrzeb. Zmywarka do naczyń, uzdatnianie wody, środek myjący i nabłyszczacz, jak również kosz do zmywania, są tak dopasowane do siebie, aby zachować jak najniższe zużycie wody.

Efektywne systemy płukania i filtrowania we wszystkich maszynach zapewniają zmniejszone zużycie wody, jak również zoptymalizowaną objętość wody do płukania wstępnego.

Minimalne zużycie środków myjących i nabłyszczających.

Dzięki dokładnie dopasowany czynnikom (maszyna, uzdatnianie wody, środki chemiczne i kosze) środki myjące i nabłyszczacze mogą być dozowane w optymalnych, możliwie najmniejszych ilościach. Oznacza to, że z każdym cyklem zmywania przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego.

W pracach nad naszymi środkami myjącymi i nabłyszczaczami kładziemy ogromny nacisk na ochronę środowiska. Mamy w ofercie specjalne biodetergenty, które zachowują obojętne pH wody ściekowej.

Więcej informacji / kontakt

Pola oznaczone * są wymagane!

Chcę otrzymać więcej informacji na temat:
następujących typów maszyn:
temat poniżej: